En iyi Tarafı diş eti kanaması hangi vitamin eksikliğinden olur

Uzman hekim Dişle dayalı iltihaplar basar, kibir ve derbent çevresi kadar dişe benzeyen bölgeleri etkileyebilir. Doktorunuza danışmadan herhangi bir ilaç kullanmayın. En güdük sürede bir diş hekimine muayene olmanızı ve lüzumlu tedavileri yaptırmanızı referans ederim.

Bilirkişi doktor Doktorunuza güvenin röntgen filmi ile dişinizin durumu görülmektedir. Doktorunuz vacip tedaviyi uygulayacaktır.

Benim basimdan soyle bir hadise gecti. Gecen ay sag alt disim agrimaya basladi. Dis hastanesine gittim beni muayene eden hekim disimin apse yaptigini soyledi ve disimi cekmedi ilaclar bitince gel kanal tedavisi yapalim dedi köle tamam diyi koltuktan kalktim. İlaclari kullanmaya basladim fakat ilaclar hasiyet gostermedi. Kul ozel bir dis hastanesinde disi cektirdim.

burcu Hocam merhabalar, üst azı dişimin (henüz önceden hat tedavisi uygulanmıştı) dolgusu düştü baya bir zamandır savsaklama ediyordum ne yazık ki son günlerde şustalıkkinlik oluştu kendi kendine indi bir elan oluştu bugün ferda giderim derken yine şdavranıştiğini gördüm zaman elimle muayene ederken bir anda patladı ve iltihap fışkırdı arkasından da bir zaman kanla bulaşık aktı ocak hekimine servurdum hoppadak bana Sulcid 375 yazdı fakat ben bu yıl 3 yol penisilin ve türevi ilaç kullandım ilacı kullansam mı diş doktoruma gideceğim ama kullanmadan mı gitsem kullanıp mı gitsem bilemedim bir bile bu iltihabın patlaması çok sakıncalı mı kana karışma kabil bir durumu var mı on yahoo :S

ivedi lutfen Iltihap olmasina ragmen dis rontgenide cekildim doktorum belki dolguyla kurtarabiliriz dedi.

serpil Merhaba hocam benim on disimin tam altinda bugün gün iltihaplar olusuyordu. Rahatsiz oldugum icin onlari sıktım patlayip dağıldı.

Uzman hekim Iyi doğru teşhis ve yakınlarında terapi uygulaması gerçekleştiriyor. Balkılarınız kabil. doktorunuzun önerileri dışına çıkmayınız. Geçmiş olsun.

serhan Merhaba hocam 30 yasindayim ast cene sagimdaki 20lik disim damaktan cikti lakin diger dislerim gibi uzamadi ilk yol bu iki gundur dis etim sisti ve galiba iltihap yapti dip cihet damamin küçük bir parcasi dis ustunde bu bahis bagdemcime denli vurdu size sorum ab antibiyotik read more… kullanmalimiyim yoksa agri stoper icip yatistirip gecmesinimi beklim arastirdima gore oradaki perişan etmek artiklarinin o damak icin3 girip olusan bakteriden oldugu ama apseyi yapti tavsiyeniz nedir ilac konusunda.

nermin .erhaba hocam ben dislerime dolgu bitanede hat yedavisi yaptirdim simdi sol üst ve ast disim alttaki kanal tedavili ve sagalt disim agiriyor hic bir sekilde bisey yiyemiyorum simdi cektirmeyi düşünüdeğerlendirme bu uc diside siz ne onerirsiniz

Mahir doktor Geçmiş olsun Şu anda gayrı bir iyileştirme uygulanamaz doktorunuzun vermiş oldupu emları kullanmaktan özge bir yolunuz yok..

ivedi lütfen Bu hafta gideceğim.Evet kist oluşursa bu durumun dkarşıüşü olmaz mı illa ameliyat mı çok korkuyorum acaba benimki kiste devirtü mü sanarak.

gördum ne ola agâh her turli agri kesici kulandim sensodyne macunu aldim tuzlu suyla gargara yapiyom hic kâr etmiyor agri gunden gun artiyor lutfen yardimci olun evde baska ne seçenek uygulayabilirim cok halsizlik var vucudumda yorgunluk sitma sizce cidi bisey olmasin ne kabil yardimci olabilirseniz cok sevinirin.

Mütehassıs doktor Hamilelikte aslında sağlam çok antibiyotik kullanılabilmekle bu arada dişeti absesi olarak değerlendirdiğiniz durumun fiilen abse olup olmadığının sadık teşhis edilmesi çok önemlidir.çünkü hamilelik dönemindeki temelı hormonların salgısındaki artış hasebiyle dişetlerinde “gebelik tümörü” olarak da adlandırılan temelı lezyonlar oluşabilmektedir.

Apse tedavilerinde hat tedavisi haricinde cerrahi terapi icraatı da vardır. Bu cerrahi meselelemler periodontist uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *