Açıklanan diş eti kanaması için ne yapmalı Hakkında 5 Kolay Gerçekler

esasak Selam hocam benim once sag disim apse yapti ve lenf bezlerinin orasi şişlemip bigunde indi derkrn bi anda sol ast dişim agrimaya basladi ve apse yapdi bunda yanagimnhafif şiş ve cok aa.

medeni Hocam merhaba 1 hafta once disime dolgu islemi yapildi ve 2 gundur dolgu yapilan disin onundeki diste asiri sizlama ile doktoruma yeniden muayene icin gittim ve abse oldugunu soyledi disimde curuk yada sagliksiz hic bir sey yasak her ogunden sonra dislerimi duzenli fircalar ve agiz suyu kullanirim. Abse yapilan dolguyla baglantili olabilirmi müstacel cvp lutfen hocam…

kaan Hekim koca benim sol azcaı dişim önce balkıdı sonrasında balon üzere şnöbetti doktora gittim mideini temizledi largopen 500 mg yazdı kullan geçer dedi kullandım şiş indi lakin çene kemiğinin üzerinde hayla taşlaşmış şekilde iltihap var.Damağı nimp iltahabı manasızşeşcaz dedi bu terapi uygunmudur ?

18 yaşındaki Kızımı bir diş hastanesine götürdüm, Dişte iltahab ve damakta şsorunlik vardı. İlhablı dişe hat tedavisi uygulanmaz antibiyotik mi vereceksiniz dedim, yasak bir şey olmaz dedi, hat tedavisine sarrafiyeladı, 15dk. sonrasında kızım bağırıp ağlamaya sarrafiyeladı, anestezi olduğu halde iltihablı bölge uyuşmamış basıcı, biraz elan devam etti ve gelgeç dolgu ile kapatıp, bir endodontistin görmesi gerek dedi.

Mütehassıs doktor Öncelikli olarak bir diş hekimine gitmelisiniz. Diş röntgen filminiz çekilecek antibiyotikle iltihap kurutulduktan sonrasında dişinizin durumuna gereğince dişiniz çekilecek..

Çok çok ileri boyutlarda lakırtııcı hasarlara ne kabil belki yalnız sizde öyle bir hesap lakırtı konusu bileğil.

Yurtdisinda stajda oldugum icin sigortamin tedaviyi tamamen karsiladigindan sakıncasız degilim. Bu durumda kendi kendime sağaltma icin önerilerinizi paylasirsaniz cok kıvançlı olurum. tesekkürler

Kompetan hekim Diş röntgen filminize göre daha kemiksiz bir şey söyleyebilirim.. Ancak apseli diş çekilecekse beklenilmesi gerekiyor. Eğer bölgede kemik dokuması kifayetli ise kesinlikle implant öneririm..

Mütehassıs doktor Antiboyotik tedavisini doktorunuzun söylediği zamana denli kullanın.. Doktorunuzun önerileri dışına çıkmayın..

nur Selam hocam ben18 evetşındayım bundan4 ay önce üst cenemin sol 6 ve 7 numaralarinda çürüme gördüm ve boşlama etmemek namına ağrı olmamasına rağmen bir hekime mebdevurdum. Hekimim röntgene lazım duymadi ve disimde bir küme hasar olmadığını söylemiş oldu ve amalgam dolgu yapti.dolgudan sonra disim devamlı agriyordu ve şiddetli oldugunu da nüans edip 2gun sonrasında hekimime yine gittim, dolgu sonrası agrinin alışılagelen oldugunu söylemiş oldu ve disimin faik kisimlarini torpu yontemiyle prev duzeltmeye calisti fakat disim uyusturulmadigi icin cok agrim başüstüne koltukta acidan aglayinca hekimim disi tam temizleyemedigini dolguyu tekrarlayacagini söyledi ancak hekimime guvenmedigimden gitmedim sinav donemimde gitmem mumkun degildi.

dilek hocam merhaba benim diş etim ay önce apse yaptı hekim kanal tedavisi yapalım dedi bana şustalıkikliğin inmesi bâtınin bi ilaç yazdı ilacı https://www.agizkokusuvetedavisi.com/dis-eti-kanamasi/ kullandım şemeklik indi köle hat tedavisine gerek kalmadığını düşündüm şuan dişetim gene şmaslahatti ben gene aynı ilacı aldım yalnız şimdiye derece bi faydası nanay napmalıyım. bide dişhitit şmeseleikliğinde sigara ciğermenin mazarratı nedir şimdiden teşekkür ederim..

Mütehassıs hekim Mutlaka bir diş hekimine gitmelisiniz. Düşünülecek bir keyfiyet bileğildir. Eğer apse kurutucu verecekse bunu doktorunuz verecektir. Çürük dişinizi elden sağaltma yapmış oldurın..

Erkan yılmaz Merhaba hocam.kırık bı dişim vardı yarısı yoktu agrı yaptı doktora gıttım agrıyön dişe bısey yapamam dedı antıbıyotık kullandım sonrasında kırıntı kısımda kırıldı yalnızca kökünde kaldı çektirmeye gıtcektım yalnız apse yaptı.

Mahir doktor Apse oluşmussa dişinizdeki çürük bir çok yayılıtır. şayet kökte sorun yoksa kurtarılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *